Dzisiaj do wyboru jest co najmniej kilka sposobów depilacji. Niestety, nie każdy wybór jest dobry, gdyż niektóre metody okazują się być co najwyżej średnio skuteczne. Warto natomiast zainteresować się usuwaniem owłosienia woskiem, gdyż wydaje się to być stosunkowo skuteczny sposób.

zabieg depilacji woskiem

Jak działa usuwanie włosów woskiem?

Depilacja woskiem z pewnością nie jest najbardziej skomplikowaną metodą depilacji. W trakcie zabiegu wykorzystuje się jedynie mocno rozgrzany wosk oraz przeznaczony do depilacji materiał. Wosk, który rozkłada się równomiernie na skórze, przenika w nią aż do cebulek włosów. Do wosku natomiast przykleja się wspomniany wcześniej materiał. Kiedy wosk nieco zastygnie tworząc względnie zwartą strukturę, odrywa się materiał. W efekcie, ze skóry znikają włosy i to razem z cebulkami, co gwarantuje, że zbyt szybko nie zaczną one odrastać.

Samemu czy w gabinecie?

Warto zauważyć, że zabieg depilacji woskiem jest jednym z nielicznych zabiegów, które można wykonywać nie tylko w gabinecie, ale również w domu. Wydaje się jednak, że lepszym rozwiązaniem jest wybranie się do specjalisty, który wykona depilację sprawniej. Samemu łatwo zranić skórę, ponadto, nie tak prosto dokładnie wydepilować skórę.

Jak skutecznie wydepilować skórę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *