zdjęcie depilacji pastą cukrową

Depilacja pastą cukrową to doskonały sposób na pozbycie się zbędnego owłosienia  metodą praktycznie bezbolesną. Jakie są najważniejsze zalety tego zabiegu?

Zalety depilacji pastą cukrową

Pasta cukrowa nie przykleja się do skóry, a jedynie okleja włoski, co już zmniejsza ból (nie podrażnia się naskórka). Zimna pasta wyklucza również poparzenie i podrażnienie skóry. Zabieg depilacji za pomocą cukrowej pasty można przeprowadzić, nawet wtedy, kiedy włoski są bardzo krótkie – mają zaledwie 1-2 mm. Pozwala więc to usuwać je na bieżąco bez czekania, aż odrosną. Resztki pasty zmywa się ciepłą wodą, bez pocierania skóry. Ta metoda depilacji nie wymaga również chemicznych substancji potrzebnych do oczyszczenia skóry, np. z syntetycznego wosku do depilacji. Podrażnienie po depilacji pastą cukrową jest znikome i najczęściej znika tego samego dnia.

Stosując taką formę depilacji można bardzo szybko zauważyć, jak słabe i jasne odrastają włosy. Depilując się regularnie można całkowicie pozbyć się owłosienia w niektórych rejonach ciała. Pierwszą depilację najlepiej jest wykonać w salonie kosmetycznym. Dla osób niewprawionych depilacja pastą cukrową może być uciążliwa głównie ze względu na obliczanie proporcji oraz nakładanie pasty na skórę.

Depilacja pastą cukrową i jej najważniejsze zalety

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *