Mikrodermabrazja to nowoczesna metoda usuwania martwego naskórka. W przeciwieństwie do enzymatycznych peelingów, czy dermabrazji charakteryzuje się ona małą liczbą powikłań pozabiegowych.

Charakterystyka zabiegu

Wytwarzane przy pomocy specjalistycznego urządzenia podciśnienie związane z dużą ilością mikrokryształków pozwala na bezbolesne usuwanie martwych komórek naskórka. Nie posiadające funkcji życiowych powierzchowne warstwy powłok skórnych są usuwane nie tylko bez zbędnego uczucia bólu, ale również blizn i przebarwień. Jak wykazały ostatnie badania zabieg ten jako jedyny posiada indeks powikłań mniejszy niż 1%.

Wskazania do mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja: http://easywaxing.pl/pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/mikrodermabrazja, podobnie jak inne zabiegi kosmetyczne powinna być wykonywana wyłącznie przez wykwalifikowany personel. Do zabiegu wskazań nie ma, jednak zaleca się go paniom uczulonym na peelingi enzymatyczne i inne formy usuwania zrogowaciałej skóry.

Przeciwwskazania do zapamiętania

Z zabiegów pomimo najszczerszych chęci nie powinny korzystać osoby z cerą naczynkową, a także te posiadające skłonność do nadmiernego bliznowacenia. Również trądzik różowaty i opryszczka (zakażenie wirusowe aktywne) stanowią bezwzględne przeciwwskazanie. Ginekolodzy ponadto uważają, że kobiety będące w stanie błogosławionym powinny z zabiegów zrezygnować aż do rozwiązania ciąży- nie jest to jednak poparte żadnymi badaniami.

 

Mikrodermabrazja – co warto o niej wiedzieć?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *