Depilacja kojarzy nam się zazwyczaj z bólem, podrażnieniami, a także krwawymi rankami. Dodatkowym minusem jest fakt, że włoski odrastają w kilka dni, a proces trzeba w kółko powtarzać. Dobrym rozwiązaniem tej sytuacji jest fotodepilacja IPL, o której zabiegu możesz poczytać w Easywaxing.pl. Ta nowoczesna metoda permanentnego usuwania owłosienia pozwala zredukować ilość o nawet 90%.

Dlaczego zabieg IPL jest skuteczny?

Fotodepilacja przynosi oczekiwane rezultaty, ponieważ za jej pomocą niszczymy cebulkę włosa. Ważne jest, aby udać się na zabieg w momencie, gdy włos znajduje się w fazie wzrostu. W innym przypadku laser może go nie wychwycić. Omawiana metoda depilacji najlepiej sprawdza się w przypadku włosów czarnych i brązowych. Raczej nie usuniemy dzięki niej włosów blond, rudych, czy też siwych.

Uwaga na przebarwiania

Z depilacji wykorzystującej wiązki świetlnej powinny korzystać wyłącznie osoby o jasnym fototypie skóry. W innym przypadku może dojść do rozproszenia pigmentu skóry, co skutkuje nie tylko oparzeniem, ale nawet powstaniem trwałych przebarwień.

Zabieg nie może być przeprowadzany na osobach z mocną opalenizną, a także z naturalnie ciemnym fototypie. Z pewnością depilacja nie przyniosłaby w tym przypadku oczekiwanych rezultatów.

Fotodepilacja – zapomnij o bólu i igłach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *