Wiele kobiet nie wyobraża sobie nie malować paznokci, bo jakkolwiek bywa to kłopotliwe i uciążliwe, natychmiastowo sprawia, że paznokcie wyglądają lepiej. Naturalne, niepokryte emalią płytki często wyglądają nieestetycznie, szczególnie gdy nie są w najlepszej kondycji. Jednak malowanie nie jest najlepszym wyjściem.

Malowanie szkodzi paznokciom

Pokrywanie płytek paznokciowych lakierami jest stosowane od dawna i wiele kobiet nie wyobraża sobie bez tego życia, jednak dla paznokci jest to kontakt z chemicznymi składnikami, które mają na nie niekorzystny wpływ. By go zminimalizować, można nakładać najpierw na płytki specjalną bazę, a także nie docierać pędzelkiem zbyt daleko po bokach paznokci. Jeszcze bardziej jednak szkodliwy jest kontakt ze zmywaczem, a tego nie da się uniknąć, gdy maluje się paznokcie. Dużo lepiej jest więc poszukać zastępstwa dla lakierowania płytek, szczególnie gdy paznokcie są z natury słabe i podatne na uszkodzenia.

Piękne paznokcie bez malowania

Świetnym sposobem na nadanie paznokciom pięknego wyglądu bez malowania, a jednocześnie wzmocnienie ich, jest manicure japoński w Warszawie. Zabieg ten polega na nałożeniu na płytki specjalnej pasty i pudru, co sprawia, że paznokcie pięknie lśnią, jak pociągnięte bezbarwnym lakierem.

Alternatywa dla malowania paznokci