Choć w sklepach dostępnych jest mnóstwo środków i akcesoriów do usuwania zbędnego owłosienia, trudno jest znaleźć idealną metodę depilacji, na pewno zgodzi się co do tego mnóstwo kobiet. Niemal każdy z oferowanych produktów ma swoje mankamenty, które odczuwają zwłaszcza osoby o skórze wrażliwej i skłonnej do występowania określonych zjawisk. Jakie są to dolegliwości i jak można z nimi walczyć?

Podrażnienia czy wrastanie włosków?

Najczęściej wybieraną metodą usuwania zbędnego owłosienia jest golenie, które jest szybkie, łatwe i tanie. Niestety, u wielu osób, zwłaszcza mających wrażliwą skórę, zabieg ten powoduje spore podrażnienia. Mogą one powodować swędzenie i pieczenie skóry, co jest uciążliwe, a także odbierać jej ładny wygląd, gdyż podrażnieniom może towarzyszyć zaczerwienienie, a nawet występowanie małych krostek.

Chcąc tego uniknąć, wiele osób sięga po wosk bądź depilator, które są lepsze także pod tym względem, że pozwalają pozbyć się włosków na dłużej. Jednak ich wyrywanie wraz z cebulkami powoduje, że nieraz wrastają. Jeśli ma się do tego skłonności, niestety nie da się nic na to poradzić, trzeba więc szukać innej metody depilacji. Świetnym wyborem może być tego typu zabieg: https://easywaxing.pl/pl/zabiegi/depilacja-laserowa/depilacja-laserowa ,czyli depilacja laserowa w Warszawie, gdyż metoda ta jako jedyna pozwala pozbyć się niechcianego owłosienia na zawsze. Poza tym wybierające ją osoby nie muszą bać się żadnych negatywnych skutków typowych dla wszystkich innych metod depilacji. Ani podrażnienia, ani krostki, ani wrastanie włosków w przypadku depilacji laserowej nie pojawiają się.

Depilacja laserowa – gładka skóra bez niedoskonałości